13 Ocak 2016 Çarşamba

LEYLADANSONRA.COM

"Tıp öğrencilerinden oluşan iki – üç kişilik ekipler oluşturuyor,  düzenli olarak servislere gidip çocuklarımızı ziyaret ediyoruz. Sohbet ederken en sevdiği renk, izlediği filmler, hayalindeki meslek gibi çocuğumuzu daha iyi tanımamızı sağlayan sorularla arkadaşlığımızı ilerletmeyi ihmal etmiyoruz. Muhabbet sırasında hayatta gerçekleşmesini en çok istediği dileğini öğreniyoruz. Bu çok istenen bir oyuncak, öğrenme hayalleri kurulan bir enstruman ya da okunmayı bekleyen bir kitap olabildiği gibi bir ünlüyle tanışıp imzasını almak, bir gezi, bazen de sadece patates kızartması yemek gibi minik bir istek olabiliyor. Çocuğumuzu tanıtan ufak bir hikayeyle birlikte dileğini internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla, tabii ki cocuklarımız ve ailelerinden onay alarak yayımlıyoruz.
Bu hayali gerçekleştirmeye istekli gönüllülerimiz paylaşılan yazıların altında belirtilen mail adresimize yazarak bizimle iletişime geçiyor. Arkadaşımızın dileğini bizzat ziyarete gelirken getirerek, ya da dileğine yolculuğunda ona eşlik ederek veya kargo yoluyla oyuncak, kitap ya da enstrümanını göndererek gerçekleştiriyor.
Dileğin gerçekleştirilmesi ile bizim görevimiz ve çocuklarımızla iletişimimiz sona ermiyor. Çocuğumuzla duygusal bir bağ kurmuş olup her fırsatta onu ziyaret ediyoruz. Birlikte oyun oynuyor, sohbet ediyor, doğum günleri gibi özel günlerini unutmuyor; onlara abi, abla veya arkadaş oluyoruz. Onların gözlerindeki mutluluğa şahit olmak ve bu iyilik halkasının bir parçası haline gelmek isterseniz sizleri de aramıza bekliyoruz."

Bir iyilik sitesi.Bir film izlemiştim belki hepiniz izlemişsinizdir "iyilik yap iyilik bul".Bu film beni çok etkilemişti zamanında.Aslında ne kadar da kolay anlatmıştı çocuk iyiliğin ne kadar kolay olduğunu.Bu sabah yelizin  yazısını okurken keşfettiğim bir siteydi leyladansonra.com Siteye girince farkettim ki bu hepimizin başına gelebilecek hasta çocuklar.Ama yüzleri hep gülen çocuklar.Bizden daha yürekli,bizden daha inançlı ve bizden daha güçlü çocuklar.Hepsinin güzel ve ufak dilekleri var bizlerden onların dileklerini gerçekleştirmeye ne dersiniz?Bence siz bu siteye bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

2 yorum:

Gulsah Onen dedi ki...

yürekli kocaman insanlar onlar elimden geldiğince duyuruyorum bende mutlaka herkesin elinden ufacıkda olsa bir sey gelir bir çocuk sevinir fenamı? Bu işi yapanları yürekten kutluyorum dilerim herkes destek olur

Fincan Teyze dedi ki...

Ben de bu siteyi ilk defa duydum ama ilgimi çekti. Paylaşım için teşekkürler...